Рефераты на украинском
Вішалка для медицини - Страхування -Як сказав відомий класик - “театр починається з вішалки”!
Можна сказати, що закон, який стосується всіх без винятку громадян, починається з назви.

Що ж пропонує нам законодавець та його колеги, пропонуючи країні так довго очікуваний (з надією на одужання - хворий, на медичну обіцяну допомогу - пересічний громадянин, на можливість її професійно надавати - медичний працівник) законопроект з такою “навороченою” назвою як “Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування”?

Вам все зрозуміло? Ви зможете роз’яснити своїй дитині , коли вона прочитає таку назву в газеті чи почує в школі на уроці права , про що це?

Спробуємо допомогти з позиції такої науки, як страхування.

«Загальнообов`язковий»: так як законопроект передбачає податок на фонд оплати праці, загальним воно не може бути, тому що в країні є певні категорії громадян які не сплачують подібні податки , а обов`язковість страхування необхідно оговорювати для певних верств населення, суб`єктів господарювання, може частково і бюджетів, тобто для страхувальників, яким необхідно буде сплачувати страхові внески.

“Державне”: якщо страхування державне, то страхові внески повинна платити держава, тобто державний бюджет . В такому випадку держава виступає страхувальником всього населення України. Тобто, зібрані кошти за цим законопроектом не позабюджетні, а бюджетні. А бюджетні кошти завжди розподіляються за бюджетним принципом. Таким чином при певному нефаховому маніпулюванні словами створюється ще один великий та неефективний адміністративний ресурс управління системою охорони здоров’я.

“Соціальне” : соціальне - це суспільне (антонімом є приватне, добровільне). Але це повинно бути страхування. А страхування - це наука зі своїми законами та процесами, фахівцями, певною методологією і управлінням страховими ресурсами. Страхування це ринковий механізм, який необхідно виважено запровадити в нашій медицині.

А взагалі, читаючи накручену назву даного законопроекту та й сам законопроект, не можливо зрозуміти що мається на увазі :
- Це загальне страхування (?) чи загальне забезпечення державою (бюджетом) всіх громадян України повним комплексом охорони здоров’я – так це вже є зараз ! І як?
- Бюджетні це кошти, чи поза бюджетні? Можуть вони вилучатися бюджетом , чи ні?
- Це страхування , чи ще одна система адміністративного розподілу коштів платників податків?
- Яку відповідальність несе держава, в особі кого, і як?
- Що отримає система охорони здоров’я від нововведеного податку? Мається на увазі реформування, втілення ринкового механізму в галузь, підвищення зацікавленості та добробуту медичних працівників, ефективність роботи галузі, та багато інших питань.
- І основне – що отримає пересічний громадянин, який “застрахований” за цим складним видом страхування при необхідності отримання медичної допомоги в лікувальних закладах при захворюванні чи травмі?
- І взагалі – чи так необхідний країні при нинішньому стані в системі охорони здоров’я “клондайк” для чиновників?

На всі ці питання законопроект , дає таку ж відповідь як його назва . Тобто, яка “вішалка”, такий і “театр”.

Але в Україні є велика кількість професіоналів – медиків, фінансистів, підприємців та страховиків, на думку яких, для вирішення питань, які стоять перед системою охорони здоров’я та забезпеченням населення якісною та дійсно доступною, дійсно безоплатною в момент отримання медичної допомоги (а вона в свою чергу складається з набору медичних послуг), необхідно розробити та прийняти загальний закон “Про систему фінансування та організацію медичної допомоги в Україні” чи блок відповідних законів, які будуть визначати ці питання.

Він в свою чергу повинен складатися , як мінімум з чотирьох прямо прописаних основних складових (чи спеціальних законів), а саме :
1. Система бюджетних обов’язків в системі охорони здоров’я (соціальний рівень – рівень соцзахисту всіх без винятку).
2. Система обов’язкового медичного страхування (здоров’язабезпечуючий рівень в певному гарантованому обсязі).
3. Система добровільного медичного страхування (приватний рівень – сервісно-технологічний).
4. Система платних послуг та інших фінансових джерел.

Назва , яка пропонується , чітко та ясно висвітлює питання, про які йдеться в тексті. Як кажуть: як буде поставлене питання, така ж буде і відповідь. Ось вам і “вішалка”, а зараз поки що “театр”.

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції: "Обговорення проблем реформування системи охорони здоров’я через впровадження Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування”Назад

 Поиск рефератов
 
 Реклама
 Реклама
 Афоризм
По мнению большинства женщин, хорошего человека должно быть не только много, но и часто.
 Гороскоп
Гороскопы
 Знакомства
я  
ищу  
   лет
 Реклама
 Счётчики
bigmir)net TOP 100